9.10.

Poslala jsem k nahlédnutí sešity českého jazyka. Některým dětem dělá velký problém opis i přepis textu. U diktátů je chybovost  ještě větší. Problémy jsou třeba jen ve správném  napsaní slova, věty jsou napsané jen částečně nebo zcela chybí. Věnujte prosím čas nácviku psaní vět. Ve škole píšeme téměř denně opis nebo přepis, diktát píšeme jednou týdně.

Poslala jsem také  pracovní list, který byl zaměřený na čtení s porozumněním. Zde měly děti za úkol podle zadání splnit jednoduché úkoly. Po podrobném vysvětlení měly na práci celou hodinu. Během práce jsem jim ještě úkoly znovu opakovala-vysvětlovala. Tato práce nedopaldla dobře, děti nerozumí úkolům, protože nedokážou správně přečíst text. Někteří se přiznali, že doma vůbec nečtou. Při dnešní hodině čtení (z čítanky) někteří nedokázali říct, o čem byla věta, kterou právě přečetli. Vůbec se nejednalo o složitý nebo dlouhý text. Je nutné, aby děti četly každý den nahlas. Jedná se o stálý úkol, nebudu to denně psát na stránky. Je zcela na Vás, z čeho budete číst.

Vím, že tyto problémy mohou být spojeny s docházkou do školy během přerušení výuky v první třídě. Musíme se ale pokusit  to dohnat a snažit se napravit co se dá, protože vzhledem k současné epidemiologické situaci nevíme, co nás může zase potkat. Děkuji Vám za spolupráci.

30.9.

Prohlédněte PROSÍM, dětem vlasy, opět se vyskytují u dětí vši!!! Děkuji.

23.9.

V pátek mají děti ředitelské volno

14.9.

Upozorňuji na velmi časté zapomínání pomůcek, sešitů. Dnes dětem chyběly malá pravítka v pouzdře, guma, fólie. Děti si měly v Čj označovat v učebnici na fólii pořadí vět, aby se jim dobře četl správně sestavený příběh. Problémem byly fólie, do učebnic nemůžeme psát. Dohlédněte prosím, aby již měly potřebné pomůcky.

Dnes posílám po dětech malý dotazník - vyplňte prosím a pošlete mi ho zpět. Kdo z  dětí se musí dělit o počítač se sourozencem, připište to prosím do dotazníku. Děkuji. ZMĚNA služba dětem nerozdala, pošlu zítra !!!

10.9.

Dnes jsme ze školního projektu měli program "Pískování". Děti si domů přinesly vyrobené obrázky z písku. Práce je velmi bavila, výrobky mají moc pěkné. Někteří žáci projevili zájem, si sadu na "Pískování" zakoupit. Od paní lektorky mají kontakt s informace. Pokud budete chtít dětem sadu koupit, zavolejte na její číslo a domluvíte se osobně. Ona mě bude informovat, kdy objednané sady přiveze, dám vám vědět.

9.9.

Od zítřejšího dne je povinnost nosit v budově školy ochrannou roušku.  Každý žák si přinese dvě roušky. O jejich používání budou zítra poučeni.

Od pondělí budeme v českém jazyce psát do nových sešitů. Sešity jsem dětem koupila. Tyto cvičné si můžete potom nechat doma na domácí procvičování. Sešity nebudou mít pomocné linky. Děti si přinesou fólii (velkou, malou)

7.9.

Pošlete prosím, Dotazníky

4.9.

Postupně můžete posílat jedno balení kapesníků, mýdla máme zatím dostatek z 1. třídy. Dětem, které přinesly něco navíc, jsem vrátila.

2.9.

a)  Děti dnes dostaly učebnice a pracovní sešity. Učebnice jsou již podepsané, Vás prosím o podepsání pracovních sešitů v pravém horním rohu, tiskacím písmem.       Usnadníme tak dětem práci při rozdávání před hodinou. Podepište také ŽK a ostatní sešity.

b) v ŽK je vložený list papíru s údaji o škole, přepište je do ŽK a doplňte o osobní údaje - prosím NEVLEPUJTE !

c)  v dotazníku prosím o vyznačení změn (obyčejnou tužkou, aby byla změna viditelná), které se liší od uvedeného, pokud vše zůstává beze změn, jen podepište

d) ZŠ zavádí v tomto pololetí zkušební provoz tzv. elektronické žákovské knížky i na 1.stupni. Děti obdržely k dm sofrwaru "Informace o aplikaci ... "a přihlašovací údaje(pro oba rodiče + pro žáka - necháváte si doma). Současně zůstává v platnosti i klasická  žákovská knížka. Pokud by měl někdo potíže s přihlášením do el. žákovské knížky, kontaktujte p.uč. Sobotkovou, která je správcem počítačové sítě. Já se se systémem také učím pracovat, proto bude lepší obrátit se ni.

e) na zítra si děti přinesou pomůcky již podle rozvrhu. Dále z 1. třídy sešity do Čj - psali jsme zde opisy a přepisy, diktáty. Pokud je nemají popsané, budeme v nich procvičovat, sešit do M. Někteří mají sešity ve škole, zítra zkontrolujeme a pošlete PS ke Slabikáři. Nové sešity dětem koupím, jak jsme se domlouvali na třídní schůzce v červnu. Průběžně si přinesou fix na tabulku.

f) vybavení pouzdra: pero + náhradní náplň, tužka č. 2 - 2ks, guma, ořezávátko, malé pravítko, pastelky (základní barvy)

1.9.

Zdravím všechny v novém školním roce. Od dnešního dne Vás budu opět informovat o školních záležitostech a zadávat domácí úkoly, jak jsme zvyklí. Zítra děti mají vyučování do 11:40 hod. Zájemcům o školní družinu jsem rozdala přihlašovací lístky, kdo by ještě chtěl své dítě přihlásit, lístek pošlu. Přihlášení na obědy si musíte zajistit sami u paní Kejíkové. Zítra se budeme věnovat třídnickým věcem ( rozdávání učebnic, PS atd.), děti si přinesou: školní aktovku, pouzdro, složku na papíry (pošlu k vyplnění, informační listy... ) pomůcky na výtvarnou výchovu (voskovky prosím dejte do nějaké krabičky nebo do sáčku), vše nemusí být zítra. Rozvrh hodin je již pro 2. třídu na našich stránkách. Od čtvrtka se učíme podle rozvrhu !!!